O mnie

Bardzo staram się osiągnąć zamierzony cel, czyli przekazywać wiedzę zawsze aktualną w sposób prosty i zrozumiały.

Jeśli czujesz, że Twoja wiedza wymaga aktualizacji, nie nadążasz za zmianami oraz stanowiskami urzędów i interpretacjami przepisów. Jeśli chcesz nauczyć się lepiej stosować przepisy w praktyce oraz zyskać pewność, że dokumentacja zakładowa prowadzona jest zgodnie z przepisami. Jeśli także zamierzasz dokonać aktualizacji umów, bądź regulaminów czy innych niezbędnych postanowień wewnątrzzakładowych - miło mi przywitać Cię w obszarze praktycznego zastosowania prawa pracy.

Zaparz kawę, a ja w tym czasie opowiem Ci co możemy wspólnymi siłami zdziałać!

„Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na wiek. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym”.

Henry Ford

22 lata

zatrudnienia w PIP

12 lat

funkcja oskarżyciela publicznego

11 lat

pracy jako Starszy Inspektor - Specjalista

17 lat

przeprowadzania szkoleń

6 lat

współpracy i koordynowania działań pracodawców

W pracy wykorzystuję ponad 20-letnie doświadczenie i staż pracy w Państwowej Inspekcji Pracy na stanowisku Starszego Inspektora Pracy - Specjalisty.

Wiele lat pracy popłaciło. Dzięki nauce oraz doświadczeniu, uzyskałam szeroką specjalizację w zakresie postępowania w sprawach o wykroczenia, które związane są z wykonywaniem pracy zarobkowej, legalnością wszelkiego zatrudnienia oraz przestępstwa przeciwko prawom osób wykonującym pracę zarobkową.

Swoją wiedzę poszerzyłam kończąc studia podyplomowe z Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz Ochrony danych osobowych w administracji i biznesie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wykładam prawo pracy, a także prowadzę szkolenia i kursy zawodowe współpracując w firmami szkoleniowymi w Polsce. 

Przekazałam wiedzę, swoje doświadczenia zawodowe oraz praktyczne wskazówki stosowania prawa pracy ponad 12 tysiącom osób-uczestnikom szkoleń i kursów, zarówno z sektora prywatnego jak i publicznego (jednostek budżetowych).

Referencje, czyli co o mnie mówią

Opinie uczestników moich szkoleń

Wybitny specjalista z zakresu prawa pracy, który wyróżnia się na tle innych tym, że poza wiedzą teoretyczną ma wyjątkowo praktyczne podejście. Gruntowna wiedza i wieloletnie doświadczenie połączone z umiejętnością przekazywania wiedzy. Nieoceniona pomoc dla działów HR oraz kadr i płac.

Katarzyna Grześkowiak - Gilicka

HR and Employer Branding Manager w 3mk Protection

To osoba z ogromną wiedza z zakresu prawa pracy. Mariola łączy teorie z praktyka co czyni ją prawdziwym fachowcem w dziedzinie prawa pracy. Niejednokrotnie mogłem przekonać się o wiedzy jaką posiada i czerpać naukę. Mariola pozostaje moim mentorem w zakresie prawa pracy i bhp. Rekomenduje !

Wojciech Wojciechowski

@akademia_bezpieczeństwa

Szkolenia prowadzone przez Panią Mariolę poparte są licznymi przykładami, przez co łatwiej przyswoić i zrozumieć przepisy. Zawsze ciekawe i nowe wyroki SN oraz interpretacje urzędów. To osoba z dużym doświadczeniem zawodowym posiadająca wiedzę merytoryczną i praktyczną. Korzystam ze wszystkich szkoleń i czekam na następne. Szczerze POLECAM!!!

Katarzyna Grzelak

Specjalista ds kadr i płac ZMK Delikates

Myślę że w dzisiejszych czasach warto się dzielić dobrem a pani wiedza jest imponująca. Dodatkowo sposób jej przekazania bardzo interesujący i nie ma grama nudy. Jeszcze raz dziękuję za bardzo merytoryczne szkolenie. Obecnie śledzę Prawo Pracy Przy Kawie i mam nadzieję że będę na bieżąco śledzić wszystkie propozycje szkoleń a korzystać z każdego które będzie mi potrzebne by nie tylko prowadzić kadry w pracy ale także namawiać znajome by także korzystały z pani szkoleń.

Joanna Jabłońska Kadry

Hotel Polski– Mielec